Nejlepší pracovníci v sociálních službách dostali cenu

Foto: kr-ustecky.cz
  •  

Letos už podruhé Ústecký kraj ocenil pracovníky v sociálních službách. Slavnostní předávání proběhlo na Větruši. Nominovaní si ocenění převzali z rukou hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka a prvního náměstka hejtmana Martina Kliky.

„Opět po roce chceme ocenit pracovníky v sociálních službách za jejich kvalitní a obětavou práci, kterou denně vykonávají a která často bohužel není dostatečně finančně ohodnocená,“ řekl první náměstek hejtmana Martin Klika. „Jsem rád, že jsme se tu všichni sešli, protože za svoji práci, která je psychicky i fyzicky náročná a pro společnost velmi důležitá a potřebná, si rozhodně zasloužíte společenské uznání. Jen tak dál a hodně sil do dalších let, protože to, co děláte, má rozhodně smysl,“ dodal hejtman Oldřich Bubeníček.

Anketa byla vyhlášena letos v lednu odborem sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje. Nominovaných bylo celkem 14 z 11 organizací. Kandidáty mohli navrhnout samotní poskytovatelé sociálních služeb, široká veřejnost nebo nejrůznější organizace. V sociálních službách, které se v jakékoliv podobě mohou dotýkat každého z nás, pracují tisíce zaměstnanců. Aktuálně do neděle probíhá Týden sociálních služeb, kdy se organizace přestavují veřejnosti v rámci otevřených dveří.