Napsali jste nám: Zájezd Častolovice, skanzen Krňovice

  •  

I přes veliké vedro se zájezd na zámek Častolovice  a do skanzenu Krňovice povedl. Na zámku jsme nejprve navštívili Minizoo. Pobavili nás papoušci, lamy, kozičky, malá prasátka, nejmenší ovečky a další zvířátka. Mohli jsme jim podat laskominy v podobě granulí, byl to boj, kdo dostane dříve.

Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny a prošli si pokoje v zámku. Je zde prohlídka pokojů od renesance po biedermeier. Na zámeckém nádvoří v kavárně podávali výbornou kávu a kdo měl chuť, koupil si švestkovou zmrzlinu.

Na oběd jsme jeli do restaurace U Skanzenu v Krňovicích, zde jsme si pochutnali na výborné svíčkové. Hlavně jsme byli v klimatizované místnosti. Do skanzenu to bylo co by kamenem dohodil,pouze jsme přešli silnici. I zde byl stín pod košatým stromem uprostřed statku. Na žízeň byla podávána domácí citronáda. Skanzen není veliký, tak prohlídka nebyla náročná. Podívali jsme se na dělání a pečení domácího pšeničnožitného chleba. Nakonec jsme si ho odnesli domů. Cesta do Roudnice proběhla bez problémů. Nyní máme prázdniny  a po prázdninách nás čekají opět další akce.

Za Klub seniorů v Roudnici nad Labem

M. Machová