NAPSALI JSTE NÁM: Uplynulo 30 let

  •  

V roce 1991 se rušili odborové organizace na školách. Paní učitelky Hana Vrbová, Marie Cihlářová, Marie Šírová a Helena Ryšavá založily pro učitele odcházející do důchodu novou organizaci při okresní odborové radě ČMOS PŠ. V současné době máme 45 členů a 40 čestných členů nad 80 let. Všichni členové se aktivně zúčastňují téměř všech našich akcí.

První týdenní pobytový zájezd se konal v roce 2013 v Janských Lázních v hotelu Astorie. Od té doby to bylo již 19 takových zájezdů. Za vzpomínku stojí například Jeseníky, Stříbrná u Kraslic, Orlické hory, Boží Dar a letošní ve Spáleném Poříčí.

Již od roku1997 pořádáme turistické vycházky každý druhý čtvrtek v měsíci v rámci kraje. Prvními iniciátorkami těchto vycházek byli PhDr. Jiřina Novotná, Mgr. Blanka Marková, která vycházky plánuje dodnes. Patří ji velký dík.

V roce 2019 jsme se zúčastnili krajské akce Sportovní hry seniorů v Košťanech. Závodilo 6 našich členek. Uspořádali jsme též Sportovní hry k 70. výročí založení Sokola v Jalůvčí u Děčína – 2. místo. V tomto roce jsme se umístili na 3. místě v soutěži o nejaktivnější klub kraje a získali jsme pro náš klub finanční odměnu 5000 Kč. Poslední jednodenní zájezd byl do Sklárny Pačinek v Kunraticích u Cvikova a Frýdlantu.

Za všechny členy klubu bych chtěla poděkovat zakladatelce klubu paní Heleně Ryšavé za úspěšné vedení našeho klubu.

Mgr. Z. Hausenblasová