NAPSALI JSTE NÁM: Jdeme přeplavat slavný kanál La Manche v bazénu

  •  

Senzační senioři v Lovosicích jdou opět do toho – přijďte si zaplavat a společně La Manche určitě přeplaveme. Projekt o symbolické přeplavání kanálu La Manche je celorepubliková akce. Máme již nejvíce uplavaných bazénů – Karla Štěpánková uplavala v roce 2017 celkem 18,25km a mezi ženami obsadila 3. místo, v loňském roce Miroslav Šanda (33,80 km) obsadil celostátně 5. místo. Není důležité vyhrát, ale udělat něco pro své zdraví a dobrou náladu a svými výkony inspirovat druhé a zapojit se s ÚSMĚVEM – to je heslo Senzačních Seniorů.

Konec roku 2018 byl pro spolek ÚSMĚV velmi úspěšný, konal se zájezd do vánočních Drážďan, byly navštíveny trhy v Polsku, a proběhl i výlet do vánoční Prahy zakončený taneční zábavou a na závěr uskutečněná „generálka na Silvestra „neměla chybu. Na výroční schůzi se sešlo nevídaných 140 členů, s úspěchem akci moderovala Ladislava Lásková. Kulturní program opět zajistily děti z MŠ Terezínská, které zazpívaly několik českých koled a sklidily obrovský aplaus. Činnost v roce 2018 okomentovala Marie Karfíková, zprávu o hospodaření za rok 2018 přednesla Blanka Koutková. Poté Jiří Stehlík pochválil zážitky ze zájezdů ve své veršované kronice a vánoční zdravice přednesly ve ve verších i kronikářka Hausnerová a moderátorka schůze Lásková. Hudební doprovod při občerstvení a družném hovoru obstaral Áda Škarda se zpěvačkou Jarkou Hojdarovou.

„Letošní rok opět pokračujeme v oblíbených činnostech – skupinová relaxace, zdravotní cvičení, keramika, seminář o zdraví SuJok a příprava dárků na sportovní hry s Coswigem, malování mandal. Jsem velmi spokojená, s jakou zodpovědností členové připravují pohodové akce, výlety, pobyty, víkendy a další akce,“ uvádí vedoucí ÚSMĚVU Líba Žamberská.