NAPSALI JSTE NÁM: ČČK Duchcov na zámku Pátek

  •  

Při posledním výletu na zámku Vrbičany se naší skupině věnoval kastelán Chaloupka, který nám zároveň řekl, že zde končí. Jeho další působiště bude v okrese Louny na břehu řeky Ohře a jedná se o zámek Pátek.

Pozval nás zároveň na Medovinobraní, které se tam konalo 5. října. A tak se celý autobus z Duchcova vypravil poznat, pro nás zatím neznámý, zámek s ochutnávkou medoviny.

A i když pršelo, všichni byli spokojeni. Samotný zámek, který je v rekonstrukci, se už může pochlubit několika pěkně vybavenými místnostmi. V té první nás zaujala opravená stropní freska a plno obrazů a keramiky.

V zadní části jsme viděli výstavu o životě cestovatele Emila Holuba, o vynálezci řetězového mostu Bedřicha Schnircha a králi orchidejí Bedřichu Roezlovi. Dokonce tam byl starý ruční mandl na prádlo, což si někteří z nás pamatují. V horní části byla ukázka staročeské kuchyně, oblečení hospodyně, kuchyňské doplňky, hračky, dečky a různé. V prostorách, které se opravují, byl při této příležitosti kouzelník, pro děti vypravěč pohádek.

Na nádvoří hrála hudba z 19. století, šermovalo se, byl stánkový prodej různých výrobků a hlavně se prodávala medovina, víno a med. Blízko se nacházela restaurace, takže jsme se i dobře najedli. Od podzimu je zámek otevřen jen o víkendu. Zájemci mohou volat pana Chaloupku na mobil 731 005 123. A ČČK Duchcov se tam za rok přijde podívat na další zrestaurované místnosti.

Polívková  Marie, ČČK  Duchcov

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*