Nahlédněte do zákulisí volebního zpravodajství ČT s jejich moderátory

  •  

V Zelené aule Kampusu UJEP se uskuteční přednášková akce České televize. Známí moderátoři zde přiblíží, jak vzniká a probíhá volební zpravodajství. Program je připraven na 10. května od 10:00 hodin.

Volební servis, kontinuální zpravodajství ČT24, volební studia jako nejaktuálnější zdroje informací nebo využití takzvaného exit-pollu a jeho úskalí představuje přednáškový cyklus Volební zpravodajství ČT ve službách veřejnosti, který realizuje České televize ve spolupráci s českými univerzitami.

O přípravě a realizaci předvolebního a volebního zpravodajství České televize promluví moderátoři Marcela Augustová a Tomáš Drahoňovský. Spolu s nimi pomůže do zákulisí ostře sledovaného zpravodajství nahlédnout zástupce šéfredaktora František Lutonský.

„K tématu vystoupí rovněž zástupci ústecké univerzity, a to z katedry politologie a filozofie Daniel Kroupa a Lukáš Novotný. Vnímám spojení této aktivity ČT s vysokými školami jako velmi pozitivní s ohledem na zapojení mladých lidí do diskuse o volbách, volebních programech a současném dění ve společnosti obecně,“ říká Michaela Hrubá, děkanka Filozofické fakulty UJEP.

Přednáškový cyklus vznikl v rámci dlouhodobé spolupráce České televize  s vysokými školami. Díky ní proběhne v jarních měsících celkem osm přednáškových setkání na univerzitách, právě jako dne 10. 5. 2017 na naší ústecké. Akce je zaměřena zejména na všechny studenty a akademické pracovníky UJEP. Vítáni však jsou i studenti středních škol i další zájemci o toto téma z veřejnosti.

Přijďte se setkat s tvářemi České televize a nahlédnout do tajů volebního zpravodajství!  Příležitost k tomu budete mít ve středu 10. května od 10:00 hodin v Zelené aule Multifunkčního informačního a vzdělávacího centra UJEP v univerzitním kampusu (Pasteurova 1).

UJEP Ústí nad Labem