Na výstavu do Modrodomu

  •  

Dům porcelánu s modrou krví v Tovární ulici v Dubí pořádá výstavu keramického designéra Milana Pekaře Krystalické vázy & keramický nábytek. Vysokoškolský pedagog Milan Pekař patří v současné době k předním českým keramickým designérům. Uznání si vysloužil díky houževnatému vědeckému přístupu ke své práci, jejímž výsledkem jsou unikátní vázy a umělecké objekty.

Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a v roce 2005 absolvoval studijní pobyt na Universitě umění a designu v Helsinkách. Na UMPRUM se vrátil v roce 2011 jako odborný asistent profesora Maxima Velčovského, kde dosud působí a zároveň se věnuje své doktorandské práci na téma efektujících glazur.

V roce 2009 založil vlastní studio zaměřené na keramickou tvorbu a vývoj glazur. A právě glazury nebo spíš takzvané krystalické glazury se staly charakteristickým tématem jeho tvorby. Vedle krystalických váz výstava ukáže také Pekařův Keramický nábytek. Milan Pekař má za sebou účast na více než třech desítkách výstav u nás i v zahraničí, byl několikrát nominován na cenu Czech Grand Design a jeho tvorba je zastoupena v muzeích v Česku a v Německu. Výstava se uskuteční v temínu od 9. února do 25. března.