Na Vánoce budou důchody dříve, v lednu později

  •  

Výplatní  termíny důchodů se koncem letošního roku a začátkem příštího  posunou  o dny.  Platby, jejichž  termín  připsání  na bankovní účet seniorů připadá na Vánoce, přijdou dříve. Naopak peníze s termínem 2. ledna budou připsány o den později. Informovala o tom Česká správa sociálního zabezpečení.

Posuny podle ČSSZ způsobilo, že peníze určené na výplaty  důchodů  v roce  2018 lze čerpat až v úterý 2. ledna. Klienti, kteří dostávají důchody na účet vždy čtvrtý a šestý den v měsíci, obdrží lednovou splátku  v řádném  termínu.

Naopak  důchody,  které  mají být vyplaceny v neděli 24. prosince  na  Štědrý  den,  budou vyplaceny  v pátek  22. prosince.  Důchody  s termínem 22. prosince obdrží senioři už 21. prosince.

Důchody vyplácí ČSSZ buď bezhotovostním  převodem  na bankovní  účet  klienta,  nebo v   hotovosti  prostřednictvím České pošty na adresu bydliště. Způsob výplaty si volí důchodce při podání žádosti o dávku, kdykoli  později  ale  může  požádat o změnu. Důchody se vyplácejí dopředu v pravidelných měsíčních lhůtách. Výplatními termíny jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. V zařízeních sociálních  služeb  se  důchody vyplácejí 15. den v měsíci. V  České  republice  pobírá starobní důchod téměř 2,4 milionu lidí.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*