Na návštěvu seniorů v domovech potřebujete test a respirátor

ilustr. foto
  •  

Od soboty 5. prosince se obnoví návštěvy v zařízení sociálních služeb. Lidé, kteří zamíří za svými blízkými, ale musí mít negativní test na covid-19 a po celou dobu návštěvy nasazenou ochranu dýchacích cest odpovídající minimálně respirátoru třídy FFP2.

„Klienty sociálních zařízení budou moci opět navštěvovat příbuzní nebo jiné osoby, které budou mít maximálně 48 hodin starý negativní test na koronavirus nebo doklad o prodělání onemocnění Covid-19 v době do 90 dnů před návštěvou,“ vysvětluje Hana Šťástková z krajského úřadu.

To, že návštěvy otestují přímo v sociálním zařízení, ale jisté není. „Pro poskytovatele sociálních služeb je velmi náročné splnit všechny podmínky umožňující návštěvy klientů tak, aby zajištění nikoliv návštěv samotných, ale hlavně testování třetích osob stávajícím zdravotnickým personálem bylo proveditelné,“ pokračuje dále Hana Šťástková.

Z tohoto důvodu by lidí měli sledovat webové stránky jednotlivých zařízení. Na návštěvu se předem objednat a informovat se, o možnostech testování přímo v zařízení.