Na Březnovém setkání spolku Úsměv=Zdraví se připravoval program

  •  

Na začátku března se uskutečnila v sále staré radnice v Lovosicích další akce (nejen) pro seniory, Březnové setkání spolku Úsměv=Zdraví. Přítomní byli seznámeni s výsledky celostátní soutěže „Přeplavme svůj La Manche“ za plavání v lovosickém bazénu. Celkem se soutěže v Lovosicích zúčastnilo 37 seniorů, z toho 32 žen a 5 mužů). Lovosičtí plavci přeplavali kanál La Manche šestapůlkrát.

 Pořadí: 1. Karla Štěpánková s 983 bazény, 2. Helena Skopcová – 749 bazénů a na 3.místě Eva Vlasáková překonala lovosický bazén 720x.  Všichni plavci dostali odměny.

Karla Štěpánková

Poté byli přítomni seznámeni s nejbližším programem na březen (8.3. – MDŽ v Lovoši, přednáška Jak předcházet nemocem 18.3. ve staré radnici, beseda pro seniory Médiím na kloub 28.3. v Lovoši). Na 12. 4. se připravuje Jarní bál a na 25.4.  Den zdraví s přednáškami PharmDr. Františka Stáněho o lécích, Mgr. Viery Procházkové – Životní styl a fyzioterapeutky Lenky Tiché z RC Mozaika. Chystá se také zájezd v září do zámku Vrchotovy Janovice, který patřil počátkem 20. století Sidonii Nádherné z Borutína, Múze básníka R. M. Rilkeho a Karla Krause.

Nechyběla ani hudba a zpěv v podání hudebníků Áda Škardy (kytara) a Jiřího Kudrmana (klarinet).  K dispozici bylo i chutné občerstven

 

Eva Hozmanová, Úsměv=Zdraví Lovosice Senzační Senioři