Muzejníci dokončují výstavu o roztomilé šelmě

Foto: Petr Berounský 2018
  •  

Ústecké muzeum je stejně jako další instituce zavřené. Pracovník muzea Vladimír Cettl připouští, že kdyby se ho někdo před rokem zeptal, že divadlo bude ještě na jaře zavřené, nevěřil by.

Co je v muzeu nového?

Nového je toho u nás spousta a dovolil bych si tímto pozvat čtenáře na náš facebookový profil, kde reflektujeme pravidelně náš muzejní život. Intenzivně dokončujeme výstavu „Ich bin ein vydra“ o tom, kterak tato roztomilá vodní šelma za poslední desetiletí opět obydlila vody v naší krajině. Část vystavíme i na venkovní instalaci u zrcadlového bludiště na Větruši. Dále se dokončuje výstava rekapitulující více než dvacet
let činnosti Kulturního centra Řehlovice. Jeden z výtvarných objektů už je vidět vedle hlavního vchodu do muzea a okamžitě vzbudil zájem veřejnosti. Vznikla také malá výstava „Poklady éry koronavirové“ v obchodním centru Globus, která zde bude k vidění do konce dubna.

Jak zvládáte aktuální situaci bez světla na konci tunelu?

Jak jsem již zmínil, procházíme výstavní obměnou a připravujeme se intenzivně na otevření. Je trošku hádankou pro všechny, kdy to bude a za jakých podmínek. Kdybyste se mě na konci roku 2020 zeptal, jak dlouho asi bude muzeum v tomto roce uzavřeno, ani v nejčernějších představách bych nevěřil, že první čtvrtletí brány muzea neotevřeme, ale situace je vážná, a tak to prostě je.