Mobilní očkovací tým zamířil za seniory do domácností

  •  

Mobilní vakcinační tým z ústecké Masarykovy nemocnice vyjel opět očkovat seniory v regionu proti nemoci covid-19. Tentokrát, na základě seznamu od praktických lékařů, přímo do jejich domácností. Čtyřčlenná osádka sanity vybavená očkovací látkou Moderna, měla v plánu celkem 22 zastavení v Ústí nad Labem, Neštěmicích a na Sídlišti Skalka.

Mezi seniory, kteří přímo doma podstoupili naočkování první dávkou vakcíny, byla i 89letá Karla Horčová. „Všichni mí blízcí byli pro, abych se očkovala. Paní doktorka mi volala, jestli očkování chci. Já jsem souhlasila za předpokladu, že přijdou za mnou domů, protože takto už nikam nedojdu,“ ukazovala na své chodítko seniorka. Jak potvrdila zdravotníkům i přítomné dceři, po očkování se cítila dobře.

„Zdravotníci již naočkovali v Ústeckém kraji 27 327 lidí starších 80 let v očkovacích centrech, domovech pro seniory a domácnostech na základě doporučení praktických lékařů. V dalších dnech mobilní očkovací týmy budou za pacienty domů vyrážet dál po Ústeckém kraji. Do úterý 6. dubna pak v sedmi okresech regionu obdrželo minimálně první dávku celkem 78 994 lidí. Věříme, že další vyšší dodávky vakcíny, s nimiž počítáme, umožní potřebné zrychlení očkování ve všech sedmi okresech,“ uvedla Dana Vaculíková, hlavní hygienička Krajské zdravotní, která má v gesci přípravu a koordinaci očkovacích center v celém Ústeckém kraji, jejichž součástí jsou právě i mobilní očkovací týmy – dva v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a po jednom v nemocnicích v Mostě a v Kadani.