Město Litvínov zve do zámku Valdštejnů

  •  

Milovníci naivního umění mohou zhlédnout v zámku Valdštejnů do 31. ledna 2019 výběr z díla Sylvy Prchlíkové. Vystaveny jsou obrazy, keramika i porcelán. Do konce ledna 2019 budou také vystaveny dobové fotografie z Litvínovska pod názvem Staré časy na fotografii 1918-1938.

Od ledna jsou novinkou tvořivé dílničky pro děti i dospělé vždy první a třetí čtvrtek v měsíci. Pracuje se v nich se dřevem, sklem, keramikou…

Od února do konce roku můžete navštívit výstavu Hračky dětí ze šlechtických rodin a historie výroby hraček HUSCH v Horním Litvínově.

Od června do konce roku bude k vidění interaktivní výstava Imaginárium v litvínovském zámku – výtvarné objekty, loutky, obrázky a divadelní dekorace bratří Formanů a jejich přátel. Trochu recese nezaškodí – výstava Přehlídka řemesel, nápadů, zručnosti a vtipu byla obměněna o nové tradiční i zcela netradiční vánoční výzdobu s využitím neobvyklých materiálů. Přijďte se inspirovat.

Ve stálé expozici zámku najdete instalované sochy Stanislava Hanzíka. V galerii jsou vystaveny busty známých herců R. Hrušínského, V. Brodského, J. Kemra, S. Neumanna nebo oceněná díla v zahraničí Svářeč, B. Hrabal. Součástí výstavy jsou fotografie Josefa Sudka a film Petra Skaly o díle akademického sochaře Stanislava Hanzíka. Některé z vystavených soch se objevily v českém filmu Pupendo. Příznivce hudby zveme 22. ledna a 26. února do zámku na koncerty, které pořádá Kruh přátel hudby. Vystoupí Matouš Pěruška & Kristýna Vocetková, Duo CD – Martin Cába a Vít Dvořáček.

Všichni zamilovaní i nezamilovaní oslaví ve čtvrtek 14. února Den sv. Mikuláše v zámku Valdštejnů. Připraven bude tradiční jarmark i program pro děti.

Pokladna, informace: tel. 603 151 600, otevřeno ÚT-NE 9.00-12.00, 13.00-17.00 hod. V ceně vstupného jsou zahrnuty prohlídky všech expozic: dospělí 50 Kč, důchodci 30 Kč, děti a studenti 20 Kč, rodinné vstupné 90 Kč. Litvínov, ul. Mostecká čp. 1, www.litvinov.cz