Masopustní průvod protančil celým kadaňským domovem

Foto: Zdeněk Moravec
  •  

Šibřinky, vostatke, fašank, voračky, končiny… Mnoho zvukomalebných názvů, jeden velký svátek. Nezáleží, jak ho pojmenujeme, důležité je, jak si ho užijeme. A ten letošní se v kadaňském domově pro seniory vydařil nadmíru.

Masopusty ve Věžní patří neodmyslitelně k největším akcím začínajícího roku. Jsou barevné, veselé, plné dobré nálady, písniček a smíchu. „Je to tradice. Vždy se snažíme klienty překvapit něčím novým, něčím, co pobaví, rozesměje a rozezpívá,“ říká ředitelka domova Lenka Raadová, která pro stávající veselici zvolila slušivý kostým šáši. V duchu jejích slov se neslo také celé masopustní odpoledne.

„Tentokrát jsme náš masopust pojali jako jeden velký, pestrý průvod masek. Ten procházel celým Domovem, užili si ho tak úplně všichni včetně klientů upoutaných na lůžko. Bylo to moc krásné,“ upřesňuje proběhlý model šéfka zařízení a zároveň posílá poděkování jeho zaměstnancům, „děkuji všem, kteří se připojili, dali si práci s vymýšlením a tvorbou masky, a přispěli tak k úžasné atmosféře celé akce.“

Zdeněk Moravec, MSSS Kadaň