Masopustní maškarní pyžamový ples v DSS Meziboří

  •  

V letošním roce je masopust stanoven v období od 6. ledna do 6. března. V našem domově se uživatelé a zaměstnanci domluvili, že u nás bude ten nejbujařejší týden od 11. do 17. února a vrcholem bude ples tak trochu jiný, bez róby a kravat, protože hlavním dresscode bude pyžamo.

V tomto týdnu si zaměstnanci místo pracovního oděvu oblékli různé masky, uživatelé si vyráběli škrabošky a doplňky k pyžamkové róbě. V okolí jsme vykoupili snad všechny paruky. Zapojili se i rodinní příslušníci, kteří z domova přinášeli vše možné ke zkrášlení společenské noční konfekce.

A v sobotu 16. února konečně začal očekávaný ples.  Předtančení zajistily „Litvínovské sokolky“ svým velice pěkným vystoupením, k tanci a poslechu hrál pan Holub s partnerkou, který „musel přidávat“ další písničky, protože se nikomu nechtělo skončit. Uživatelé a zaměstnanci tančili, zpívali. V průběhu plesu se losovala bohatá tombola a každý z uživatelů něco vyhrál.

Zakončení masopustu si letos senioři připravili netradičně. Ve středu 27. února si ve spolupráci se zaměstnanci připraví a samozřejmě užijí vepřové zabijačkové hody. Poděkování patří uživatelům, zaměstnancům, rodinným příslušníkům a všem hostům za to, že se podíleli svou přítomností na masopustním veselí.

Blanka Beranová, Domov sociálních služeb Meziboří p.o.