Letošní letní sezóna se otevře na Komáří vížce

  •  

Ústecký kraj a Destinační agentura Krušné hory pořádá 20.května od 9:00 do 17:00 hodin Zahájení turistické sezóny v Krušných horách s Dopravou Ústeckého kraje na Komáří vížce.

Akce s atrakcemi a soutěžním výletem otevírá letní sezónu 2017 na hřebenech největších hor regionu a propaguje používání integrované veřejné dopravy v Ústeckém kraji. Je připravena pro rodiny s dětmi a širokou veřejnost z Ústecka, Teplicka i vzdálenějších míst. Výjimečně výhodné svezení nejdelší českou lanovkou z Krupky na Komáří vížku čeká každého, kdo pojede už z domova krajskou integrovanou veřejnou dopravou a přijede s platnou jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje (DÚK).

Než vyjedete z domova, doporučujeme ověřit si aktuální provoz lanovky a povětrnostní podmínky na www.sportkrupka.cz. K lanovce můžete přijet ze směru od Teplic i od Ústí nad Labem běžnými autobusovými linkami DÚK buď do zastávky Krupka – Bohosudov Městský úřad (linka č. 458), do zastávky Krupka – Bohosudov náměstí (linka č. 485) nebo autobusy 484 a 486 na nádraží Krupka – Bohosudov. Sem můžete přijet z obou směrů také vlakem linkou U1. Z nádraží bude po celou dobu akce zajištěna mimořádná kyvadlová doprava autobusů DÚK ke stanici lanovky i na hřeben na Komáří vížku. Cestujte chytře a levně a kupte si hned při začátku Vaší cesty jízdenku do zóny 432 Krupka-Fojtovice. Bude Vám platit pro celou cestu krajem a mimořádně i pro cestu lanovkou na vrchol Komáří vížky. V sobotu 20. května bude nejdelší lanovka v ČR z Krupky na Komáří vížku mimořádně zaintegrována do krajského dopravního systému a budou na ní platit jízdenky DÚK. „Pokud pojedete vlakem, nezapomeňte využít jízdenku DÚK nikoliv ČD. Lanovkou můžete cestovat také s časovými jízdenkami platnými pro zónu 432 nebo jednodenní síťovou jízdenku DÚK na tento den. Jednodenní jízdenka platí i pro zpáteční cestu domů a pro delší cesty bývá nejvýhodnější a určitě se vyplatí,“ říká náměstek pro dopravu Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.

Jízdenku DÚK lze koupit z jakéhokoliv místa v Ústeckém kraji u kteréhokoliv dopravce, včetně ČD. Bez platné jízdenky DÚK budete odbaveni dle standardního tarifu lanovky, tedy výrazně dráž. Lanovka jede od 8:30 do 18:30. Na Komáří vížku se z Bohosudova nebo obráceně dostanete po celou dobu akce i přímo a rychle mimořádným kyvadlovým autobusem – tato doprava je i alternativou pro případ velkých front, silného větru nebo poruchy lanovky. Zastávky mimořádné dopravy jsou na vlakovém nádraží v Bohosudově, na parkovišti u dolní stanice lanovky v Krupce a u parkoviště na Komáří vížce a budou označené označníky. Z Bohosudova na hřeben jezdí i pravidelná autobusová linka č. 484.

„Jedná se o poslední z našich čtyř destinačních agentur, která zahajuje sezonu, a věřím, že si všichni návštěvníci přijdou na své. Na hřebenu budou připraveny atrakce, občerstvení a soutěžní rodinný výlet,“ řekl radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš. Na vrcholu Komáří vížky Vás čeká grilování selete a otevřená restaurace, na parkovišti Lesů ČR na Komáří vížce pak hlavní atrakce. V propagačním stanu DÚK získáte dopravní informace k akci, k turistické dopravě v Ústeckém kraji, krajské dopravní mapy a jízdní řády turistických linek DÚK. Probíhat zde budou dětské soutěže s dopravní tématikou o turistické batůžky a další ceny. Společný stánek Brány do Čech a Destinační agentury Krušné hory je začátkem a cílem soutěžního rodinného výletu, začátkem herní trasy s využitím mobilní aplikace a poskytne Vám turistické informace, plánky výletu, mapky a tipy na pěší tůry v okolí Komáří vížky, Krupky a celých Krušných horách. Soutěže pro děti a chemické pokusy naleznete ve vedlejším stanu Ústeckého kraje. V přístřešku veslařů Labe Aréna budete mít možnost vyzkoušet si veslařský trenažer. Offroad safari – to je terénní vozidlo, které budou mít děti i turisté volně k prolézání. Na stánku BESIP budou k mání reflexní prvky, vyzkoušíte si tu opilé, drogové nebo únavové brýle a zdarma můžete zkusit dopravní testy pro děti i dospělé. Nebo si vyzkoušet atraktivní simulátor nárazu. Ve stánku Týmu silniční bezpečnosti se můžete seznámit s projektem „Na kole jen s přilbou“.

Trasa rodinného soutěžního výletu vede po hřebenu k Sedmihůrské vyhlídce, vrací se okruhem po červené turistické značce a měří 4,5 km. Čeká Vás 6 soutěžních stanovišť pro děti, na každém z nich obdrží jednu část výherního puzzle. A bude to pestré – po chemických pokusech a dopravních soutěžích přijde na řadu nordic walking, terénní koloběžky, soutěže domů dětí a mládeže a výstup na Sedmihůrskou vyhlídku s nádherným výhledem do Podkrušnohoří. Pro milovníky domácích mazlíčků jsou připraveny ukázky výcviku psů. Na trase přijde k duhu pívobus – speciálně upravený autobus rodinného Pivovaru Zíchovec u Loun s pípou a posezením uvnitř autobusu i venku a s několika druhy piv a nealko nápojů. Uvidíte ho a poznáte už zdálky podle vlajky na stožáru. Stánek s klobásami naleznete hned vedle. Mobilní toalety TOI TOI budou k dispozici zdarma na trase mezi atrakcemi a pívobusem. Komu nebude stačit rodinný výlet, může si pěší hřebenovou tůru prodloužit herní trasou s využitím mobilní aplikace v terénu.

Pro cestu z hřebenu dolů do Krupky máte na výběr mezi řadou turistických značených tras, nově připravenou herní rodinnou trasou s užitím mobilní aplikace v terénu (Skryté příběhy) nebo opět veřejnou dopravou s jízdenkou DÚK – lanovkou, mimořádnými kyvadlovými autobusy či pravidelnou linkou 484. Jízdenky DÚK využijte i k cestě domů. Koupíte je mj. i na parkovišti na Komáří vížce.

 Velké parkoviště na Komáří vížce bude rezervované pro akci – tento den sem doporučujeme cestovat veřejnou dopravou, nikoliv osobním vozem! Taktéž pod lanovkou v Krupce bude parkování osobních vozů omezeno s ohledem na provoz autobusů. Dopravu osobních vozidel bude před parkovištěm na Komáří vížce i na dolním parkovišti u lanovky řídit Městská policie Krupka.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*