Letní setkání seniorů na hipodromu v Mostě 2022

  •  

Předposlední středu v srpnu se konal již 23. ročník tradičního Letního setkání seniorů na hipodromu v Mostě. Pořadatelem akce byla Městská správa sociálních služeb v Mostě – příspěvková organizace. Přizvaní byli i senioři města Mostu a Patokryjí. Kromě seniorů mohly soutěžit i přítomné děti.

Tématem letošního ročníku byla oslava 30. výročí založení pořádající organizace. K tomu číslu bylo přizpůsobeno všech 8 soutěžních disciplín. Šest z nich připravila jednotlivá zařízení ať už domovy nebo penziony, pořadatelem 7. disciplíny byl klub seniorů města Mostu a 8. disciplína patřila tradičně městu Most.

Kromě soutěžních disciplín byl připraven i doprovodný program. Vystoupily děti do tří let věku se svými tetami z Denního dětského rehabilitačního stacionáře, tři vystoupení mělo Taneční studio Kamily Hlaváčikové, sebeobranu a první pomoc předvedli studenti Střední školy diplomacie a veřejné správy, a.s. Most. Celým programem příjemně hudebně provázeli manželé Hvozdovi. Hitem letošního ročníku byla přítomnost 4 lam z Alpakárny Aleny Saladiakové. Dále měli také senioři možnost se vyfotografovat a fotografii si hned odnést. Domluvena byla i prohlídka koní ve stájích, což bylo velkým lákadlem. Pro seniory bylo připraveno i občerstvení. Své výrobky z ergodílen mohli senioři také představit v přítomném stánku.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Kategorii domovy vyhrálo 1. družstvo Domova pro seniory Jiřího Wolkera a kategorii penziony družstvo číslo 2. Penzionu pro seniory Ke Koupališti. Letošní 23. ročník Letního setkání se opět vydařil. Užili si ho senioři, děti, přítomný personál a hosté i vystupující. Domů se senioři vraceli plni dojmů a krásných zážitků. Nezbývá, než se těšit na 24. ročník tohoto setkání zase za rok.

Helena Houšková, Městská správa sociálních služeb v Mostě

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*