Kulturní tip Nikoly Fialové Seifrtové

  •  

Červen je nabitý festivaly a svádí k víkendovým výletům, ale já bych vás moc ráda pozvala na Živé Teplice, kvůli kterým stojí zato strávit poslední červnovou neděli ve městě.  Letos 25. černva se v Šanovském parku u Mušle uskuteční druhý ročník této sousedské slavnosti. Podstatou Živých Teplic je, že se na jejím průběhu a vytváření programu podílí samotní obyvatelé města. Vše co zde uvidíte, uslyšíte nebo ochutnáte, pochází z Teplic.

Vystupující, prodejci a ostatní účastníci se hlásili do konce dubna a mám velkou radost z toho, co všechno si pro vás v předprázdninovou neděli připraví.  Celé odpoledne vám k poslechu zahrají teplická hudební uskupení.Jako první se představí folkrocková kapela Ukrutná veverka, po které vás pohodově naladí nevšední nástrojové složení tří charizmatických hudebníků, Igor Barboi trio.Malou jazz-latino-šanson party sehraje Hambaeros a nakonec si můžete zatrsat s indierockovou kapelouEdafon. Své dva poetické vstupy bude mít také teplická básnířka Dobra.  Těšit se můžete na workshopy, například budete mít možnost vyzkoušet si břišní tance pod vedením Duo Marlen a SaffronTribe.

Rozhýbat se můžete takéjógou. Od 13:00 proběhne jedna lekce pro děti a jedna pro dospělé. Letos si zacvičíte i s jogawheelem, speciální kruhovou cvičební pomůckou. Lektorka Eva jich bude mít pár s sebou tak bude stačit jen pohodlné oblečení a můžete se krásně protáhnout na čerstvém vzduchu, zatímco vaše dítka budou cvičit opodál.

Pro děti je připravený i dětský koutek, který jako vloni zajišťuje Salesiánské středisko Štěpána Trochty. Malou dětskou dílničku budou mít připravenou také Dobrovolníci z teplické nemocnice.  Součástí Živých Teplic je trh autorských výrobků.Budete překvapení kolik zajímavých věcí vzniká pod rukama Tepličanů. Nakupovat budete moct plstěné dekorace, šité hračky, polštáře, háčkovaná zvířátka, netradiční prsteny, blossom čelenky, textilní doplňky, šperky nebo originální módu.

Šanovský park začne ožívat už kolem 13.té hodiny, můžete tedy vynechat přípravy nedělního oběda a rovnou vyrazit na ochutnávky občerstvení. K prodeji zde budou cizokrajné speciality, chlebíčky, dortíky, muffiny, cupcaky, veganské burgery a to všechno budete moct zapít domácí limčou, výbornou kávou nebo pivem. Jak vidíte je toho pro vás připraveno opravdu mnoho, bez povšimnutí by ještě neměla zůstat výstava Teplická NEJ nebo ukázky paličkování.  Podrobný program a další informace se postupně objevují na Facebookové události Živé Teplice nebo webové stránce www.zive-teplice.webnode.cz.  Těším se na vás!

Nikola Fialová Seifrtová, Živé Teplice