Kulturní tip Ivany Slunéčkové

  •  

Březen jsme měli po dlouhá léta spojený se sloganem „měsíc knihy“, v prvních letech současného tisíciletí se pak v souladu s prudkým technologickým vývojem změnil na „měsíc internetu“ a letos se prezentuje coby „měsíc čtenářů“. Jak tedy v polovině března jinak, zvu Vás do teplické knihovny… Pokud by se Vám líbilo projít si úžasnou budovu knihovny „od sklepa po půdu“, máte příležitost – každou březnovou středu dopoledne a k večeru je připravena komentovaná prohlídka knihovny včetně běžně nepřístupných prostor.

Poslední březnový pondělní večer Vám pak budu pro tuto prohlídku k dispozici já osobně. Ve středu 29. března bude hostem knihovny umělec, spisovatel a farmář pan Ondřej Landa, který se snaží žít nezávisle na moderní společnosti. Inspiroval se na mnohých místech světa, žil v Japonsku, v budhistických klášterech východní Asie, na posvátných místech v Indii  i v pravoslavných klášterech východní Evropy, studoval malajské muslimy či domorodé Maory na Novém Zélandu, žije, tvoří a farmaří v rumunském Banátu. Tématem večera budou především vzájemné souvislosti soběstačného způsobu života a umění meditace, jimiž se prakticky zabývá již více než deset let.

Aktuálně se také připravuje nový cyklus lekcí trénování paměti, úvodní seminář pro nové zájemce již proběhl, ale máte-li zájem, můžete se přihlásit také. Kdo z nás, kteří už jsme na světě pár desetiletí, nepotřebuje paměť povzbudit a seznámit se s technikami, hříčkami a postupy, které pomáhají?
A pokud si rádi hrajete, mám ještě jeden tip: ve čtvrtek 23. března se odpoledne koná v knihovně další z herních odpolední. Připraveny budou deskové a karetní hry i mé kolegyně, které Vám pomůžou proniknout do pravidel a tajů jednotlivých her. Ideální věk hráčů se pohybuje mezi osmi a osmdesáti, případné prohry nic nestojí a v sále bývá veselo! A když zatoužíte mít některou z her doma, můžete si ji v knihovně vypůjčit. Hodně úspěchů ve hře i v životě přeje

Ivana Slunéčková, ředitelka Regionální knihovny Teplice