Kulturní tip Hany Machové

  •  

Když se řekne kultura v Teplicích, naskočí mi několik „hudebních“ jmen. Roman Dietze, tj. Severočeská filharmonie Teplice, která v těchto dnech hraje koncerty pro žáky mateřských, základních i středních škol. Jaroslav Purkyt uvádí 22. září večer plný samby a o týden později v Jazzclubu zazpívá Miriam Bayle ke 100. výročí narození Elly Fitzgerald.

Martin Uhrik na Hvjezdě nabídne 30. září MoveBreakers, kteří hrají mix electro-swingu, funky i italské- ho folkloru. Od Antonína Moravce v Zahradním domě (i jinde) vybírám The Boom band 1. října nebo ruskou folk metalovou kapelu Kalavela 19. října. S dětmi se můžete v září vypravit na velkou nedělní divadelní pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele nebo na autorské představení Maňáskového divadla v Teplicích Červená karkulka. Já sama se do divadla vypravím až v říjnu na dvě představení Hereckého studia. Mám ráda režii Petry Würtzové, tentokrát to bude divadelní adaptace Kytice, Máj. A na pohádku „Broučci“ vyrazím už podruhé, protože se mi na jaře moc líbila.

Poslední pozvánka je na Týden nízkoprahových klubů (do 22. září). NZDM Luna nabídne Herní festival v Trnovanech v okolí Luny. Příchozí si mohou zasportovat, vyzkoušet hudební nástroje, soutěžit apod. Nabídka aktivit mapuje činnosti, které Salesiánské středisko nabízí dětem a mládeži v Teplicích už od r. 1998. Mimochodem nevíte o volných prostorách v Trnovanech, kam by se nízkoprahový klub, doučování a kroužky mohly přesunout?

Hana Machová, Salesiánské středisko Štěpána Trochty