Kulturní tip Aleny Vaicové

  •  

Květen je měsíc lásky a druhou květnovou neděli se slaví svátek matek. Jak potěšit a dát dárek z lásky partnerce, přítelkyni, manželce či mamince ? Zkuste jí pozvat k nám do Severočeského divadla v Ústí nad Labem a dát dárek plný hudby, zpěvu, vtipu a lásky. Ráda bych Vás pozvala a dala typ.

Ve středu 17.května   uvedeme krásnou operetu Franze Lahára – Země úsměvů. Plejáda krásných melodií korunovaná dodnes okouzlujícím vyznáním „Své srdce tobě dám“ navozuje rafinovanou orientální atmosféru, plnou nekonečné milostné touhy. Účinkují: Tereza Mátlová, Zuzana Ballánová, Jaroslav Kovacs, Tomáš Brázda a další. Hraje orchestr SD pod taktovkou Miloše Formáčka.

V neděli 21.května budou hrdinové muzikálu pít Kolaloku (která se tak báječně loká), a o pořádně ‚hustý‘ dým v baru se postará nádherná Tornádo Lou s neméně krásnými barovými tanečnicemi. Budeme svědky rvaček, přestřelek a vzrušujících partiček pokeru. Ničemové nám,  v rozporu s dnešnámi poznatky medicíny, budou tvrdit, že ‚alkohol podávaný v malých dávkách‘, neškodí v jakémkoliv množství a bezpráví bude trestat neposkvrněný hrdina v bílém kostýmu – Limonádový Joe.  V muzikálu Limonádový Joe Vás  pobaví Monika Sommerová, Jan Ondráček,Tereza Vágnerová, Václav Upír Krejčí a další sólisté, sbor, balet a orchestr opět pod taktovkou Miloše Formáčka. Jako Horáce Badmana alias Hogo Fogo uvidíte  Tomáše Brázdu, který byl za tuto roli nominován na Cenu Thálie 2016.

Krom těchto dvou typů, které jsem Vám více přiblížila můžete vybírat z naší nabídky, která je opravdu pestrá na www.operabalet.cz.

Alena Vaicová, Severočeské divadlo