Krampus mezi seniory: Když peklo, tak to nejpekelnější…

Foto: Zdeněk Moravec
  •  

Je 5. prosince, dvě hodiny odpoledne, kadaňský Domov pro seniory se halí do temnoty, prostorem duní pekelné zvony. Všudypřítomné napětí by se dalo krájet. Z dálky je slyšet lomození řetězů… Pak udeří. Ve dveřích se zjevují pekelníci nejtěžšího kalibru, noční můra všech nehodných hříšníků, legendární Krampus.

„Úžasná atmosféra. Krampusáci u nás sice nebyli poprvé, přesto je to vždy až elektrizující. Toto se prostě nikdy neokouká. Navíc, pokaždé přijdou v trochu obměněné sestavě,“ říká ředitelka zařízení Lenka Raadová, „samozřejmě jsme v prvé řadě mysleli na bezpečnost. Překvapení je věc hezká, v žádném případě ale nepodceňujeme možný šok. Před samotným příchodem pekelných protagonistů jsme přítomné upozornili na fakt, že následující program může být až strašidelný.“

Jak na varování reagovali senioři? Nezvedl se a neodešel nikdo. „To bylo něco. Úplně mi běhal mráz po zádech, ale tak nějak krásně. Naživo je to úplně něco jiného než v televizi. Skvělá akce,“ pochvalovali si unisono obyvatelé zařízení. „Ten černý mě chtěl odnést, pak si to, bůhvíproč, rozmyslel. Viděl, že bych šla, asi se nakonec bál víc než já,“ hlásila závěrem se smíchem jedna z klientek.

Zdeněk Moravec, MSSS Kadaň