Krajská oslava se stala tradicí

  •  

V předvečer Dne seniorů, který připadá na 1. října, se na mosteckém náměstí již potřetí setkali senioři z Mostu i celého kraje na veřejných oslavách jejich mezinárodního svátku.

Akci uspořádala Krajská rada seniorů a konala se pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, který se oslav osobně zúčastnil.

„Mezinárodní  den  seniorů je věnován našim rodičům, prarodičům,  babičkám  a dědečkům a je mimo jiné příležitostí uvědomit si, s čím vším se musí senioři každodenně potýkat. V mládí si nikdo z nás příliš nepřipouští, že jednou budeme všichni staří. Jsem rád, že se tu dnes můžeme společně sejít a pobavit se. Přeji vám hodně zdraví a klidný život na zaslouženém  odpočinku,“  poděkoval seniorům hejtman Oldřich BubeníčeK

V úterý 3. října oslavy Dne seniorů pokračovaly v  rámci prezidentské návštěv v  Ústeckém kraji. Večera věnovaného seniorům se v mosteckém  divadle  osobně  zúčastnil prezident Miloš Zeman. Spolu s  hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem předali ceny za seniorské soutěže a diskutovali se seniory.

Cena  byla  předána  nejaktivnějšímu seniorskému klubu. Cílem  soutěže  „Nejaktivnější klub  seniorů  Ústeckého  kraje 2017“, kterou vyhlásila Krajská rada seniorů pod záštitou hejtmana,  bylo  ukázat  aktivity  seniorských  klubů  a život  seniorů v kraji.

V  rámci  tradiční  přehlídky tvůrčí práce byla letos vyhlášena literární soutěž pro seniory z  Ústeckého  kraje  Senior  Art 2017 a ceny převzali vítězi soutěže.

Podpora  seniorů  z úrovně kraje se netýká jen oslav Dne seniorů. Již druhé volební období  pracuje  poradní  orgán hejtmana  pro  seniory  a zdravotně   hendikepované.   Zde vznikají podněty, jak péči o seniory v kraji dále zlepšovat.