Koronavir: Krajská hygienická stanice řídila nonstop infolinku

  •  

Jednání Krizového štábu Ústeckého kraje kromě jiného i řešilo aktuální situaci v souvislosti s výskytem koronaviru v kraji. Generální ředitel Krajské zdravotní informoval o aktivaci pandemického plánu a o přijetí řady potřebných opatření. Stejně tak o své připravenosti informovaly i složky Integrovaného záchranného systému.

Členové krizového štábu byli seznámeni i s rozhodnutím Bezpečnostní rady státu o zákazu vývozu a omezení prodeje respirátorů. „Ústecký kraj v současné době kompletuje požadavky na ochranné roušky, respirátory a další ochranné pomůcky od nemocnic, zdravotnických zařízení, které budou centralizovány na Ministerstvu zdravotnictví. Podobné opatření se chystá u dezinfekčních prostředků,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Na ministerstvu zdravotnictví vznikne centrální dispečink poptávek i dodávek a podle jeho pokynů budou pak dodavatelé dovážet ochranné pomůcky přímo na místo určení.

Ředitelka Krajské hygienické stanice Ústí nad Labem Lenka Šimůnková informovalo o tom, že byla pro občany zřízena nonstop infolinka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje 736 233 176.

Závěrem jednání Krizový štáb Ústeckého kraje doporučil občanům nejezdit do Itálie. Zároveň, aby po příjezdu z rizikové oblasti a v případě jakéhokoli podezření, kontaktovali svého lékaře nebo hygienickou stanici. Kromě nové infolinky je telefonní číslo na Krajskou hygienickou stanici v Ústí nad Labem 477 755 110. Infolinky Státního zdravotního ústavu jsou 724 810 106 a 725 191 367.