Knihovna žije i za zavřenými dveřmi

  •  

Covidová epidemie zavřela kvůli omezením dveře i do Severočeské vědecké knihovny. Pracovníci se i tak snaží svým čtenářům zpříjemnit období sociální izolace. Pro seniory, kterým chybí kontakt s vnějším světem, knihovna zřídila telefonní linku 778 711 943, kam mohou každý všední den od 9:00 do 16:00 hodiny zavolat a popovídat si s knihovníky.

Vládní nařízení v současné době umožňuje znovu obnovit provoz výdejových okének. Podle informací ústecké knihovny budou výdejní okénka v provozu od 17. února. Najdete je v obou hlavních budovách i na všech pobočkách. Okénka slouží k vyzvedávání předem objednaných dokumentů. K vracení výpůjček slouží návratový automat ve vědecké části knihovny ve Velké Hradební 45.

Kromě výše zmíněných aktivit se knihovna se zapojila i do celosvětové kampaně Mezinárodní den darování knih. „V rámci kampaně jsme věnovali několik desítek knižních publikací vyřazených z fondu dětem z nízkoprahových klubů, předškolních klubů a doučování organizace Člověk v tísni,“ vysvětluje Jan Černecký z oddělení komunikace vědecké knihovny s tím, že část darovaných knih putovala i do ústeckého Domova pro seniory Dobětice.