Klub jirkovských seniorů v novém roce

  •  

Klub aktivních jirkovských seniorů (KAS) jako každoročně, tak i letos, začal v plné síle se svými pravidelnými aktivitami. Je otevřeným komunitním centrem pro všechny jirkovské seniory a rád přivítá ve svých řadách každého nového zájemce. Lze konstatovat, že KAS již vstoupil v Jirkově do širšího povědomí občanů. Můžeme se pochlubit v současné době 170 aktivními seniory, kteří pravidelně, či nárazově se se zájmem účastní našich aktivit.

Pro všechny zájemce má pak klub připraven velký výběr pestrých akcí a aktivit, kterých se zúčastňují senioři podle svých zájmů. Určitě každý najde pro sebe tu pravou aktivitu.

Pondělky patří zkouškám sboru Jirkovských seniorek. Ty se již pečlivě připravují na jarní koncert k 20tému výročí sboru. A věřte, že za radostným zpěvem se skrývá poctivá příprava zpěvaček. V úterý probíhá cvičení a jóga, pak následují tréninky paměti a střídavě v měsíci tematické přednášky. Ve středu se střídají hudební odpoledne s pedigováním, čtvrtky patří korálkování, kamínkování a sklíčkování. Na pátky připadají výlety, procházky a různé kulturní aktivity jako návštěvy kina, muzea, či kulturních akcí. Informace o všech aktivitách a program klubu na každý měsíc jsou pravidelně zveřejňovány na nástěnce v klubu, ve vývěsce kina, na nástěnce Domu s pečovatelskou službou v ulici Červenohrádecká a na webových stránkách Klubu aktivních seniorů (KAS). Věříme, že v této bohaté nabídce akcí, si každý vybere tu svou.

Že naše snažení se nemíjí účinkem a přináší seniorům radost, společná setkání, nové informace a zážitky, je vidět i z doložených snímků. A to je odměna všem, kteří se na zajišťování všech akcí podílejí.

Lydie Kozlíčková, KAS Jirkov