Kanál La Manche bude pokořen, hlásí senioři ze Zvonkohry

Foto: Milan Stryja
  •  

Senzační senioři ze Zvonkohry Teplice plavou už poosmé vzdálenost, jaká dělí města Calais a Dover. V průběhu celého února probíhá v aquacentru akce „Překonej svůj La Manche. „Jsme téměř u cíle, zbývá posledních pár kilometrů. Anglický břeh La Manche – Dover je již na dohled, již vidíme zřetelně nádherné křídové Bílé útesy doverské na pobřeží Anglie,“ přibližuje Helena Voctářová z teplické Zvonkohry a dodává, že je potřeba vyzdvihnout obrovské nasazení Karla Stupky, který je už několik ročníků nejlepší plavec senior v republice, ale také Alenky Bukové i Ilenky Topičové. Všichni usilují o osobní rekord intenzivně a houževnatě.

„Akce jsem se zúčastnila letos poprvé a moc mě to chytlo. Na bazén chodím denně kromě víkendů a mám zatím odplavaných 46 kilometrů. Věřím, že do konce února ještě pár kilometrů zvládnu,“ řekla jedna z plavkyň Alena Buková.

Letos plavou také studentky gymnázia se svou učitelkou Jolanou Mrzenovou, takže se postupně projekt proměnil v mezigenerační. Tak jako v minulých letech seniory podpořilo i vedení města.

Tradiční únorové plavání si pochvaluje také ředitel teplického aquacentra Michael Paraska. „Je úžasné, že taková akce vznikla, a že se do toho s tak velkým elánem senioři zapojují. I pro mě je to inspirativní a k seniorům vzhlížím, protože je skvělé, že i v pozdějším věku na sobě pracují a podávají výkony,“ řekl ředitel aquacentra.

Každoroční patronkou akce je plavkyně Lucie Kubešová Leišová. „Já jsem s tímto projektem přišla a v Teplicích jsem byla pokaždé, jezdím na místní bazén moc ráda,“ přiblížila patronka a dodala, že štafetové plavání se mezi seniory setkává s velkým zájmem po celé republice. „Letošní ročník přilákal už osmadvacet klubů a číslo rok od roku roste,“ uzavírá Lucie Kubešová Leišová.