Kadaňský Domov se celý uzavřel, hlásí covidovou nákazu

Foto: messskadan.unas.cz
  •  

Aktuální situace s covidovou nákazou posílá kadaňské zařízení potřetí během jednoho roku do, tentokrát nedobrovolné, izolace.

„V posledních pár dnech se u několika klientů a zaměstnanců potvrdila pozitivita na covid-19,“ vysvětluje ředitelka organizace Lenka Raadová. „Naneštěstí nás to chytilo v rozběhlém očkování, tak uvidíme, jak se vše bude vyvíjet dál. V převážné většině se onemocnění prokázalo u lidí, kteří se sami rozhodli neočkovat, ve třech případech pak po aplikaci zatím první dávky. Ti, kteří prošli kompletním očkovacím kolečkem, jsou v pořádku.“

K stávajícímu uzavření kadaňského Domova přistoupila Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje na základě povinně ohlášených testovacích výsledků. Rozhodnutím krajské hygieny platí úplný zákaz návštěv, s výjimkou u klientů v paliativní péči. Nebude možné ani donášení balíčků pro klienty.

Nařízení se týká obou pracovišť v ulici Věžní a detašované oddělení v ulici Golovinova a platí do odvolání. „Je to hrozně smutné. Všechna možná i nemožná bezpečnostní a hygienická opatření dodržujete v maximální míře, nakonec to stejně přijde a ani nevíte odkud. Je to boj proti neviditelnému nepříteli, silnému nepříteli, ale my se jen tak nedáme. Zvládli jsme to na jaře, zvládli jsme to na podzim, zvládneme to i teď. Priorita je po celou dobu neměnná, zdraví všech obyvatel a personálu našeho Domova,“ vzkazuje závěrem šéfka zařízení.