Jirkovské seniorky velkolepě zahájily sezónu v Praze

  •  

Začátkem letošního října se pěvecký sbor Jirkovské seniorky po roční pauze vrátily ke společenskému životu, aby tak ukázaly, že ani bláznivé „covidové období“ je neodradí od radosti ze zpívání a jeho sdílení. Začaly opravdu velkolepě, účastí na IV. národním setkání hudebních souborů seniorů, které se konalo v pražském Hlaholu a na Slovanském ostrově v Praze.

Po příjezdu do Prahy čekala seniorky prohlídka Národního divadla. Poté se konalo představení jednotlivých sborů na Slovanském ostrově. Tato přehlídka byla zakončena společným zpěvem všech zúčastněných sborů tří písní – Ach, synku, synku; Beskyde, Beskyde a Ta naše písnička česká.

Vrcholem celého programu se stal koncert seniorských souborů v sále Hlaholu. Vystoupily zde mimo jiných i Pěvecký klub seniorů Retro z Prahy, Krnovský dámský sbor Legato, Folklorní pěvecký soubor Seniorky Šumperk. Po skvělém vystoupení Jirkovských seniorek byla pozvána jejich sbormistryně Eva Steinbachová znovu na pódium, kde jí bylo předáno ocenění Unie pěveckých sborů za přínos české hudební kultuře. Nálada byla skvělá, zážitky silné… Seniorky, děkujeme.

Jana Šlaufová, členka pěveckého sboru

1 komentář u Jirkovské seniorky velkolepě zahájily sezónu v Praze

Komentáře jsou uzavřeny.