Ježíškova vnoučata: Na tři desítky dárků pro obyvatele kadaňského Domova

Foto: Zdeněk Moravec
  •  

Říká se, že Vánoce patří hlavně dětem, není to ovšem zcela přesné tvrzení. Že vánoční kouzlo dovršením desátého roku dětství rozhodně nemizí, pochopíte ve chvíli, kdy nad dárkem vidíte plakat člověka o několik generací staršího. Upřímná radost mísící se se slzami v očích vás zcela odzbrojí.

O tomto vánočním projektu již bylo napsáno a řečeno téměř vše. Ježíškova vnoučata počítají svůj pátý ročník a jejich každoroční statistická čísla jsou ohromující. Fenomén Ježíškových vnoučat samozřejmě ani tentokrát neminul kadaňský Domov pro seniory. „S našimi klienty se projektu účastníme od jeho vzniku, a i když by se možná mohlo zdát, že je to s malými obměnami pokaždé stejné, opak je pravdou,“ říká ředitelka kadaňského zařízení Lenka Raadová, „mění se lidé, mění se dárci, mění se přání. A vždy se najde něco nebo někdo, co Vás překvapí a dojme. Příběhy plné štěstí, upřímné lidské dobroty a nezištnosti, to prostě u srdíčka zahřeje.“

V právě uplynulém ročníku vánočních přání se v Domově předávalo na tři desítky balíčků. Seznam to byl pestrý, od maličkostí za pár korun až po dárky v hodnotě několika tisícovek. Dárci z celé republiky, a dokonce i ze zahraničí, letos nejdále z Dubaje, balili pro seniory z Věžní knihy, cukroví, elektroniku, kosmetiku, květiny, věci praktické i pro radost. „Všem Ježíškovým vnoučatům, a to nejen těm našim, náleží veliké poděkování. Je dobře vědět a vidět, že jsme nezapomněli být na sebe hodní,“ dodává závěrem ředitelka.

Zdeněk Moravec, Městská správa sociálních služeb Kadaň