Jaro v Lounech bylo pro seniory velice náročné, ale o to radostnější a veselejší

  •  

Začalo to Masopustním úterým, na které dojeli i přátelé z Karlových Varů. O zábavu nebyla nouze. Potom jsme absolvovali čtyři výlety. Poznej svůj kraj – Lovosice, Litoměřice, Roudnice nad Labem a Třebenice  – po stopách Slavnosti Květů  pod Košťálovem. Před Velikonocemi jsme obnovili tradici Zeleného čtvrtku, kdy seznamujeme veřejnost s tradicemi těchto svátků a prodáváme tradiční domácí jídlo. Senioři učí zájemce plést pomlázky a děti si mohou vytvořit své kraslice.

Nejkrásnější a nejnáročnější byl květen. Děti ze Speciální mateřské školy nám vytvořily keramické kytičky symbol měsíce a my je rozdávali na Cimbálovce – Spolu dáme víno. Děti z mateřské školy Šafaříkova vytvořily přáníčka a přišly nám předvést, co se naučily. Závěr byl famózní, hned šestnáct dětí chtělo, abych je všechny objala. S oběma mateřinkami spolupracujeme a snažíme se propojovat generace.

Nyní připravujeme setkání s partnerskou Zelenou školou z Zethau k 30. výročí její založení. Dále nacvičujeme program na oslavu 50. výročí partnerství měst Louny – Zschopau, kde budeme v srpnu vystupovat. Také máme v plánu navštívit další německé město Coswig, které je partnerské s městem Lovosice. Jsme velice rádi, že vše smutné a nepříjemné je za námi a můžeme zase volně dýchat a aktivně žít, radovat se a potkávat.

Vilma Svobodová, Za Pomoc bližnímu z.s. Louny