Jarní zájezdy hrobských seniorů Hrob

  •  

První sobotu v měsíci dubna, jsme navštívili vesnici Zubrnice u Ústí n/L, kde je malý Skanzen. Staré hospodářské stavení i se stodolou, stará škola se starými lavicemi, které jsme vyzkoušeli, kostelík. Ve vesnici probíhali velikonoční trhy, s pečením koláčů a buchet a rozmanitého jídla. Samozřejmě nechyběli krámky s různými výrobky. I když mírně mrholilo, výlet se nám líbil, zúčastnilo se 47 členů.

Místní dopravou jsme se 13. dubna rozjeli do Kláštera v Oseku, především jsme se těšili na opravený kostel. Když nás průvodce zavedl do kostela, ten nás úplně oslnil, jak je nádherně opravený a vyniká svou zdobností. Průvodce nám zaujatě vyprávěl o historii kostela i celého kláštera. Devětadvacet účastníků jej pozorně naslouchalo.

Již za konečně jarního teplého počasí, i když pod mrakem, kdy jsme se rozjeli 18. května na delší zájezd a to na Zámek Loučeň a do Poděbrad. Zámek je velmi rozlehlý a jeho interiér velmi pěkný. Na zámku jsme měli možnost se naobědvat. Opět jsme měli velmi dobrého průvodce, který nás zasvětil do historie zámku. Kousek od Loučně leží lázeňské město Poděbrady, kam jsme zavítali. Prošli jsme se po lázeňské kolonádě až na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde stojí jeho velkolepá socha. Zájezdu se zúčastnilo 48. členů, kteří byli určitě mírně unaveni ale spokojeni.

Věra Folkertová, Spolek seniorů Hrob