Himaláje přilákaly do ústecké knihovny téměř stovku lidí

  •  

Na první letošní cestovatelskou besedu o Himalájích dorazila do ústecké krajské knihovny stovka posluchačů. V lednu knihovna připravuje ještě dvě obdobné besedy, tentokrát se můžete těšit na návštěvu národních parků USA nebo na divokou Sibiř.

Cestovatelské besedy mají v ústecké Severočeské vědecké knihovně již dlouholetou tradici a Ústečané by si kulturní program knihovny bez těchto akcí už ani nedokázali představit.

„Přednášející, cestovatelka a průvodkyně Radka Tkáčiková, v téměř dvouhodinové přednášce provedla návštěvníky besedy po pěti nejkrásnějších himalájských trecích, které se nacházejí v Nepálu. Kromě poutavého vyprávění o největším pohoří světa se posluchači dozvěděli i tipy, jak se na takový vysokohorský trek vypravit a co vše taková výprava obnáší,“ říká Jan Černecký, PR manažer SVK .

V lednu se návštěvníci knihovny mohou těšit ještě na dvě další cestovatelské besedy, dnes cestovatel Šebestián Šulc představí město Seattle a národní parky severozápadu USA a 23. ledna pak Dalibor Beneš povypráví o své dobrodružné výpravě napříč Sibiří, kterou kompletně absolvoval na koloběžce.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*