FOTOGALERIE: Babička roku rozesmála porotu rolí uklízečky

  •  

Babičkou Ústeckého kraje 2020 se stala 73letá Mostečanka Ilonka Šnorychová. Korunku jí předal a slavnostně dekoroval šerpou náměstek hejtmana Martin Klika. Vítězka zaujala porotu především strhujícím komediálním, pohybovým a hudebním výstupem v roli uklízečky.

Vítězná babička má dvě vnoučata, pracovala jako recepční a volný čas věnuje tanci a sportu. Na cestě k vítězství ji však kvůli hrozbě nákazy koronavirem provázeli a podporovali jen její blízcí.

Ještě dříve, než došlo ke zvolení vítězky, byly vyhlášeny stříbrná a bronzová Babička. Třetí Babičkou Ústeckého kraje je sedmdesátiletá Jana Vránová z Roudnice nad Labem a druhé místo obsadila pětapadesátiletá Hana Baráková z Lovosic. Obě dámy se chlubily vnoučaty, dohromady jich mají čtrnáct.

Napětí před vyhlášením vítězky odfoukla svojí energií z pódia Ústečanka Dana Jírová (98). Z rukou náměstka hejtmana Martina Kliky převzala ocenění jako nejstarší soutěžící babička a současně získala Cenu sympatie, především za svou originální koronavirovou poezii a hru na klavír.

V programu Babičky Ústeckého kraje se udály i změny v průběhu. Kvůli drobnému zranění při volné disciplíně musela ze soutěže odstoupit dvaasedmdesátiletá Marta Holubová z Děčína a do seznamu účinkujících naopak přibyla s číslem 11 šestašedesátiletá Danuše Sluková z Rumburka.

 

Nechyběl ani pestrý doprovodný program. Soutěžícím seniorkám zazpívala stálice populární hudby legendární Saxana – Petra Černocká a muzikálový zpěvák Bohuš Matuš. Celým soutěžním odpolednem provázel zpěvák, bavič, imitátor a moderátor Vladimír Hron.

V porotě usedly především osobnosti Ústeckého kraje, jako první náměstek hejtmana Martin Klika, předseda Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Alois Malý, členové Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Jaroslava Rucká a Václav Hieke a také ředitelka projektu Senior Pas Marika Hemmerová.

Jestli to opatření proti šíření koronaviru dovolí, tak se vítězka soutěže utká v celorepublikovém finále, které je naplánováno na 18. listopadu v Olomouci.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*