FOTO: Známe vítěze seniorských soutěží i babičku roku Ústeckého kraje

 •  

Další ročník umělecké soutěže pro seniory z celého Ústeckého kraje Senior Art 2019 zná své vítěze, zároveň známe i nejaktivnější klub seniorů. Soutěže byly vyhlášeny na Krajské seniorské oslavě, u příležitosti Dne seniorů. Novinkou letošního roku byla soutěž Babička roku Ústeckého kraje 2019.

„Vážím si vaší práce a vašich životních zkušeností. Ústecký kraj pravidelně podporuje Krajskou radu seniorů a všechny aktivity, kterými může zpříjemnit seniorům podzim života,“ řekl úvodem hejtman Oldřich Bubeníček, který spolu s předsedou poradního orgánu hejtmana pro seniory a zdravotně postižené Pavlem Csonkou přivítal seniory v zaplněném sále ústeckého Kulturního domu.

Uměleckou soutěž Senior Art vyhlásil Ústecký kraj pošesté, a to ve dvou kategoriích – poezie a próza. Celkem soutěžilo 34 umělců, 16 v kategorii poezie, 18 v próze. Soutěž každoročně vyhlašuje Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou radou seniorů. Předávání se zúčastnili také předseda Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Alois Malý, místopředsedkyně Květoslava Čelišová a ústecký primátor Petr Nedvědický.

Vyhlášení kategorie „poezie“:

 1. místo: Zdeňka Chládková
 2. místo: Dana Jírová
 3. místo: Libuše Štěrbová

Vyhlášení kategorie „próza“:

 1. místo: Vladimír Pospíchal
 2. místo: Jan Malý
 3. místo: František Srb

Dále se vyhlašovaly výsledky soutěže o nejaktivnější klub seniorů. Na tuto soutěž věnoval Ústecký kraj 30 tisíc korun, vítěz dostal odměnu 15 tisíc, druhý 10 a za třetí místo bylo 5 tisíc korun, které mohou kluby využít na své další aktivity.

Na základě hodnocení komise se na prvních třech místech umístily tyto kluby:

 1. místo – Klub seniorů v Mostě č. 2
 2. místo – Klub důchodců ČD – lokomotivní depo, Ústí nad Labem
 3. místo – Základní organizace Senioři – školství – OROS Děčín

Částkou 2 tisíce oceněny od Krajské rady seniorů další kluby seniorů:

KČT klub seniorů Krásná Lípa, Klub důchodců Ústí nad Labem, Klub seniorů Meziboří, Klub aktivních seniorů Jirkov, Klub seniorů Trmice, Klub seniorů Litvínov č. 6, Klub seniorů Pohádka Varnsdorf, Klub seniorů Most č. 3

Po předání cen se uskutečnilo krajské kolo soutěže Babička roku Ústeckého kraje 2019. Osm přihlášených babiček soutěžilo ve třech disciplínách. První byl řízený rozhovor, ve kterém se každá soutěžící představila a řekla něco o sobě a svém bydlišti. Nechyběla módní přehlídka ve společenském oblečení nebo lidovém kroji. Pak babičky ukázaly, co umí. Zpívalo se i recitovalo, ale také bylo k vidění spousta výrobků od šikovných soutěžících. Vybrány byly tři nejlepší babičky, z nichž vítězka se zúčastní v listopadu celorepublikového finále v Olomouci. Kromě babiček kraje byla vyhlášena i Nej babička seniorských listů.

Babička Seniorských listů:

Miloslava Bálešová z Teplic (84 let)

Babička roku Ústeckého kraje 2019:

 1. místo: Miloslava Bálešová z Teplic (84 let)
 2. místo: Danuše Jírová z Ústí nad Labem (97 let), nejstarší babička v soutěži
 3. místo: Marie Horáková, Varnsdorf (82 let)