FOTO: Zahradní slavnost k výročí vzniku republiky

  •  

V Domově pro seniory v ulici Barvířská v Mostě jsme si připomněli krásné a významné výročí vzniku samostatné Československé republiky uspořádáním zahradní slavnosti.
Na zahradní slavnosti, která se konala celý den, jsme strávili krásné chvíle plné hudby, tance, smíchu a různých představení, která pro nás připravili vystupující z mosteckých škol a zájmových kroužků. Na pořádné oslavě také nesmí chybět něco dobrého k snědku a pití, a tak se naši senioři mohli občerstvit kávou a dortem, snědlo se ho přes osm kilogramů! Dokonce si uživatelé mohli aktivně zasoutěžit na dvou soutěžních disciplínách, nebo se nechat vyfotit ve fotokoutku.

Po zahájení ředitelem organizace Ing. Martinem Strakošem, náměstkyní primátora Ing. Markétou Starou a vedoucí zařízení Mgr. Radkou Tížkovou se postupně představili různí interpreti, kteří si připravili pestrý program. Z Mateřské školy, ul. Hutnická přišly nejmenší děti zatančit a zazpívat, od dětí ze ZUŠ F. L. Gassmanna jsme mohli shlédnout taneční vystoupení a žáci 5. třídy z 11. Základní školy si pro seniory dovezli představení o významných osobnostech české historie, do kterého děti aktivně zapojily naše seniory. Nesmíme také zapomenout zmínit zaměstnance Domova pro seniory, ul. Barvířská, kteří si pro své uživatele připravili sestřih lidových tanců z počátku 20. století.

Odpolední program byl stejně nabitý jako ten dopolední, opékání vuřtů, ochutnávka piva vařeného zde v Mostě, Dudácká kapela pod vedením pana Otty Lišky, taneční vystoupení studia Kamily Hlaváčikové, kapela Melodie a na závěr vystoupení sboru Perlička z 11. Základní školy v Mostě.

I přes větrné počasí byla akce velmi úspěšná, na dopolední program dorazilo sedm desítek uživatelů našeho zařízení a na odpolední program byla účast přibližně stejná. Lidé přicházeli, odcházeli, užívali si celodenní program a pochvalovali si nejen vystupující, ale také občerstvení, které bylo pro ně připraveno.

Děkujeme všem zaměstnancům za spolupráci a podporu. Příští rok opět na viděnou.

zaměstnanci ergoterapie a aktivizace DpS ul. Barvířská v Mostě

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Zahradní slavnost k výročí vzniku republiky (Seniorské listy) – MSSS

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*