FOTO: Už 17. ročník Seniorské šlápoty se vydařil

V polovině června se konal už 17. ročník „Seniorské šlápoty“. Pořadatelem této akce byla Městská správa sociálních služeb v Mostě.

„Jedná se o společnou akci seniorů z domovů pro seniory, penzionů pro seniory, domů s pečovatelskou služby, dětí z denního dětského stacionáře a klientů denního stacionáře pro mentálně postižené občany. Všichni se v rámci aktivizačních činnosti navzájem setkali v krásném prostředí bývalého statku, dneska rekreačního místa města Mostu na Resslu. Letos se akce zúčastnilo přes 290 osob. Rádi jsme mezi námi přivítali také představitele města, a to pana primátora Jana Paparegu, náměstkyni primátora Markétu Starou, ale také ředitele MSSS v Mostě Martina Strakoše.  Ti také „Seniorskou šlápotu“ společně s účastníky odstartovali,“ popisuje Michaela Nermuťová z mostecké MSSS .

Pro seniory byly připraveny procházky dlouhou trasou, ta měřila cca 3 kilometry, dále kratší trasou, ta probíhala v blízkosti areálu na Resslu. Pro méně pohyblivé seniory byl připravený program v místě konání akce. Byla to vědomostní a kvízová soutěž z oblasti poznávání naší fauny a flóry.

„Pro všechny účastníky bylo připraveno občerstvení ve formě opečeného buřtíku a nápoje. Po celou dobu nás provázela příjemná hudba. Na pomoc přišly i studentky Střední zdravotní školy v Mostě pod vedením své paní profesorky. Letošní 17. ročník naší „Seniorské šlápoty“ se vydařil.  Všichni se mohli vracet do svých domovů spokojeni.  Teď na nás čeká srpnové Letní setkání seniorů na Hipodromu,“ dodává Michaela Nermuťová.

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*