FOTO: Seniorům v chabařovickém domově se splnilo přání

  •  

Kardinál Dominik Duka navštívil v tomto týdnu Dům pokojného stáří sv. Ludmily v Chabařovicích. Návštěvu kardinála vyslovilo jako své vánoční přání několik klientů domova.

„Setkání s panem kardinálem bylo přání dvou našich babiček. Inspirovali jsme se projektem „Ježíškova vnoučata“ a pokusili jsme se našim klientkám přání splnit, což se podařilo,“ přibližuje aktivizační pracovnice Ivana Krejčová

Nejprve se setkal se zástupci Domova a Oblastní charity, se starostou města Chabařovice Josefem Kusebauchem, náměstkem ústeckého primátora Tomášem Vlachem a největšími donátory domova, manželi Koldovými.

Po prohlídce domova a návštěvě na pokojích těch uživatelů, kteří se ze zdravotních důvodů nemohli zúčastnit společného setkání, proběhlo posezení a diskuze. Pan kardinál dal všem zájemcům požehnání a obdaroval je svatými obrázky a přívěsky na památku.

Arcibiskup Dominik Duka byl jmenován Papežem Benediktem XVI. kardinálem v lednu 2012. Stal se tak členem nejvyššího vedení katolické církve. Pojem „kardinál“ označuje papežovy spolupracovníky a poradce nejvyšších hodností v církevních záležitostech.

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*