FOTO: Senioři z klubu Loko depa Ústí nemají na stárnutí čas

  •  

Výlety, zájezdy za poznáním, vzájemná setkávání. Program Klubu seniorů Loko depa Ústí je po celý rok našlapaný zajímavými akcemi.  Jde o jeden z největších a nejstarších profesních klubů v našem kraji.

„Právě proběhlo naše podzimní setkání, na kterém jsme zhodnotili plán činnosti klubu za uplynulý rok. Pravidelně se scházíme zdarma, díky podpoře ústeckého magistrátu a Rady seniorů města Ústí nad Labem v restauraci Domu kultury,“ chválí spolupráci s městem a s městskou radou seniorů předseda klubu Jan Klečka.

Senioři z klubu žijí nepřeberným množstvím aktivit, ze kterých si vybere úplně každý. Jen letos výbor klubu pro svých zhruba sto padesát členů pořádal osmadvacet různých výletů, o které je vždy velký zájem. V rámci klubu je i kroužek pro šikovné ruce, který vyrobil a předal ústecké Masarykově nemocnici oblíbené háčkované chobotničky pro novorozence.

„Zúčastnili jsme se i říjnového setkání pro seniory v ústeckém Domě kultury v rámci Dne seniorů i setkání v rámci oslav stého výročí republiky na Zahradě Čech v Litoměřicích. Přátelíme se železničáři z Drážďan, se kterými se dvakrát ročně potkáváme. I o tato setkání je mezi členy klubu opravdu velký zájem. Musíme se v účasti dokonce střídat, aby se na každého dostalo,“ říká dále Jan Klečka.

Členové klubu seniorů Loko depa Ústí si opravdu na nedostatek aktivit stěžovat nemůžou. Neúčastní se jen již zmiňovaných výletů, ale i dalších, často sportovních, aktivit. Proto také zaslouženě získali v roce 2016 ocenění pro nejaktivnější klub seniorů v Ústeckém kraji, jehož smyslem je představit aktivity dříve narozených.

„Jako klub se účastníme různých sportovních soutěží, které pořádá Krajská nebo i městská rada seniorů. V obou těchto radách máme i své zastoupení.  Jezdíme například na turnaj v bowlingu do Loun, který je s mezinárodní účastí a který se nám daří pravidelně vyhrát. Letos jsme byli i na Letním setkání seniorů na Slovensku v Rajeckých Teplicích,“ dodává předseda klubu Loko depo Ústí Jan Klečka.