FOTO: Rys Richard si seniory omotal kolem tlapky

Foto: Z. Moravec
  •  

Seznamte se, prosím. Richard je rys ostrovid, je mu sedm měsíců a představit ho do kadaňského Domova pro seniory přijel pan Jiří Sochor. Rysí teenager, vědom si své důstojnosti, opanoval téměř okamžitě veškerý nabízený prostor.

Nejprve důkladně prozkoumal všechna zákoutí společenské místnosti, poté přišla na řadu lidská smečka. „Nemusíte se vůbec bát, Ríša je klidný a hodný. Můžete ho i hladit, ovšem pozor, ne na hlavě,“ upozornil přítomné zkušený chovatel.

Z Richardových reakcí a bezprostřední adaptace se může zdát, že chovat doma rysa je věcí zcela nenáročnou, asi stejně jako pořídit si obyčejnou kočku. „V žádném případě se nejedná o domácího mazlíčka,“ varuje před podobným nápadem Jiří, „je třeba mít na paměti, že jde o šelmu. Ríša je zatím stále ještě hravé kotě, za pár měsíců ovšem přijde puberta, on si začne důrazně vymezovat své místo, a to už nebude žádná legrace. Pak bych ho již na volno mezi lidi v žádném případě nepustil.“ V Kadani měli štěstí, přechod do dospělosti ještě nenastal a všichni si tak mohli krásu a eleganci rysa ostrovida vychutnat bez omezení.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*