FOTO: Mezibořské slunce počtvrté

  •  

V letošním roce se konal čtvrtý ročník zahradního setkávání seniorů  v Domově sociálních služeb Meziboří s názvem Mezibořské slunce.

Do přípravy celé akce se zapojili všichni zaměstnanci domova a dobrovolníci. Jako každý rok i letos s výzdobou areálu pomohly děti ze základní školy Meziboří a mateřské školy Kaštánek, ať už namalovanými sluníčky na chodníku či nakreslenými výkresy, které vytvořily „Galerii na plotě“, kde si je mohl každý prohlédnout. V den konání se do konečných příprav a organizace zapojili ještě dobrovolníci z řad studentů Střední odborné školy Scholy Humanitas z Litvínova a Gymnázia Litvínov s jejich pedagogickými doprovody, kteří posílili jednotlivá soutěžní stanoviště, zajistili bezpečný doprovod seniorů mezi jednotlivými disciplínami a starali se o občerstvení všech účastníků a hostů. Mezibořské slunce –  zahradní setkávání seniorů se stalo setkáním několika generací.

Slavnost zahájily mažoretky ze Sportovky. Všechny přítomné přivítala ředitelka organizace DSS Meziboří Mgr. Marcela Kačalová. Následně byly vypuštěny žluté balónky jako symbol slunce.

Do soutěžního klání, které bylo odstartováno po slavnostním zahájení, se zapojili senioři z  Domova důchodců Bystřany, Podkrušnohorských domovů sociálních služeb Dubí, Domovů sociálních služeb Litvínov, Domova pro seniory Žatec a samozřejmě zástupci místních seniorů z Domova sociálních služeb v Meziboří se svými doprovody.  Své síly si poměřili v různých disciplínách. Jednotlivá družstva se také zapojila do soutěže o „Nejkrásnější slunce“, vyrobené z recyklovaného materiálu. O vítězi svým hlasováním rozhodovali všichni přítomní.

Dopoledne soutěžní klání doprovázela cimbálová kapela „Vinohrady„. Po dobrém obědě již všichni netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků.

V letošním ročníku Mezibořského slunce se na prvním místě v soutěžních disciplínách umístili zástupci DSS Meziboří, na druhém místě zástupci DSS Litvínov a na třetím místě senioři z DPS Bystřany. Vítězové obdrželi dárkové balíčky plné dobrot a vítěz získal pohár. V soutěži „ O nejkrásnější slunce“ zvítězili senioři z DSS Litvínov.

Čas soutěží vystřídal kulturní program, o který se postarali pěvecký sbor žáků Základní školy v Meziboří, zpěvák, imitátor a bavič Vláďa Hron, mladý hudebník Ondra Krejčo, který předvedl hru na akordeon. Napětí do poklidného odpoledne vnesla ukázka výcviku psů Městské policie Litvínov. Pan Horský, vedoucí psího útulku, nás přišel potěšit společně se svými psími mazlíčky.  Příjemné odpoledne pak zakončila hudební skupina Prima flám.

Po celý den bylo zajištěné bohaté občerstvení a tak každý mohl ochutnat např. grilovaný špekáček a zapít jej pivem, slaný či sladký zákusek ke kávě, který již tradičně upekli zaměstnanci Domova sociálních služeb Meziboří p. o.

Všem, kteří se podíleli na tom, že „Mezibořské slunce“ celý den příjemně „hřálo“ a bavilo všechny, kteří k nám zavítali, patří velké díky. Díky, které směřuje ke sponzorům, zaměstnancům Domova pro seniory Meziboří p. o., studentům Střední odborné školy Scholy Humanitas z Litvínova, Gymnázia Litvínov a jejich pedagogickým doprovodům, žákům základní školy v Meziboří, jejich paním učitelkám a samozřejmě dobrovolníkům.

 

Členové aktivizační komise DSS Meziboří

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*