FOTO: Makové klání v Podkrušnohorských domovech sociálních služeb

  •  

Do Podkrušnohorských domovů sociálních služeb se 17. října sjelo 10 družstev z různých domovů pro seniory, aby změřily své síly při XVIII. ročníku Dubského koláče.
Soutěžilo se v devíti disciplínách, kde se testovaly znalosti soutěžících z oblasti vaření, ale i to, jak šikovně by si v kuchyni senioři počínali. Disciplíny byly zaměřeny na jemnou motoriku a paměť.  Naše soutěž je originální především tím, že se nejen měří síly v disciplínách, ale každé družstvo přiveze zákusek upečený hráči v jejich domově. Každý rok je zadání jiné. Letos se pekl zákusek s mákem a byla to výborná volba. U zákusků hodnotíme nejen chuť, ale i jejich vzhled.

Součástí programu bylo dnes již neodmyslitelné překvapení, které letos zajistila skupina Bolly Ladies, která nejen že nádherně tančila, ale účastníky i rozhýbala. K odpolední kávě a koláči nám zahrála kapela Olí, která je v našem domově pravidelným hostem a moc rádi si s nimi vždy zatančíme a zazpíváme.

Sportovní klání bylo velmi napínavé až do posledního okamžiku. Dvě družstva získala stejný počet bodů a bylo tedy potřeba zařadit ještě jednu disciplínu, abychom se dozvěděli, kdo vyhrál a kdo byl druhý. Pořadí bylo tedy následující. První místo v kuchařských soutěžích vybojovalo jedno z našich družstev a to z teplického domova U Nových lázní, na druhém místě se umístili soutěžící z DPS Orlická a třetí místo vybojoval tým ze senior centra Pohoda.

V hlavní disciplíně, kde se hodnotí jak vzhled, tak i chuť koláče zvítězil koláč z ústeckého domova pro seniory Severní terasa, druhé místo si „vypekli“ účastníci z teplického domova U Nových lázní a třetí místo získal koláč z domova důchodců Chlumec. Každoročním sponzorem této akce je Český porcelán Dubí, jehož krásné ručně zdobené talíře se během let staly neodmyslitelnou součástí celé akce. Dalšími sponzory byly: krupská lékárna paní Markové a město Bílina.

XVIII. Dubský koláč proběhl hladce, atmosféra byla velmi pohodová, přátelská a já jsem za to moc ráda. Chtěla bych tedy poděkovat všem, kdo se na přípravách a realizaci podíleli, všem kdo přijeli, přivezli nádherné, božsky chutnající zákusky a hráli fair. Děkuji a doufám, že se příští rok opět všichni sejdeme, abychom si užili hezký den plný zábavy a chuti.


Kateřina Zemanová, Podkrušnohorské domovy sociálních služeb Dubí – Teplice, p.o.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*