FOTO: Létající dravci zpátky ve Věžní

  •  

Po roce, dokonce na den přesně, se v kadaňském Domově pro seniory opět představila „dravá letka“ Martiny Hendrychové ze spolku Rozárka z Jiříkova. Usměvavá sokolnice s sebou přivezla dobře známá jména, tradičně ale také ukázala nové přírůstky ve své ptačí rodině.

Pětici v sestavě Šagin (sokol stěhovavý), David (výr velký), Mireček (puštík obecný), Tako (káně Harrisova) a Houdini (kalous ušatý) do Kadaně premiérově doprovázeli Zdenda (sova pálená), Vlasta (neuvěřitelně upovídaná poštolka obecná) a pro klienty Domova nový druh, krasavec Fláj (krkavec velký).

Odpoledne plné zajímavostí a leteckých ukázek mělo také svůj dramatický moment. Malý Houdini se rozhodl zpestřit program hrou na schovávanou a při své produkci vzal, lidově řečeno, čáru. Záchranná akce trvala kolem patnácti minut. „To se někdy stane. On by se nakonec vrátil sám, ale asi bych tady s vámi musela nějaký čas pobýt,“ vysvětluje po šťastném shledání chovatelka, „ale je to má vina. Hudísek podobné manýry nemá, jen jsem v zápalu ukázek opomněla, že trpí fobií z kočárků, vozíků a kolečkových křesel. Lekl se a letěl se schovat.“ Konec dobrý, všechno dobré. Majitelka si nakonec odvezla domů plnou sestavu a kadaňští senioři se mohou těšit na příští letní setkání.

MěSSS Kadaň, Domov pro seniory