DOPIS VNOUČETI: Setkání se žáky ZŠ s rozšířenou výukou jazyků Metelkova

  •  

Na setkání s juniory, žáky 8.B ZŠ Metelkova a povídání o životě našeho mládí jsme se my, senioři spolku Zvonkohra připravovali již v závěru roku 2019. Několikrát jsme se sešli, dohodli se, že každý napíše dopis svému skutečnému nebo imaginárnímu vnoučeti.

Vzpomínky nebo příběhy, o které bychom se chtěli podělit. Také vzkaz, který bychom chtěli předat. To se stalo, svoje dopisy a dobové fotografie jsme prodiskutovali, povídali si o nich a předem poslali organizačnímu týmu, tedy Nadaci Charty 77, Senzační senioři.

Představovali jsme si, jak nás mladí lidé přijmou, měli jsme trochu trému, byli jsme nejistí. Naše obavy se při setkání brzy rozplynuly. Během krátké chvíle úsměv, bezprostřednost a upřímnost zvítězily, vnímali jsme vstřícnost a porozumění. „Mlaďoši“ nám vyprávěli o svých zájmech a zážitcích, ukázali bezva fotky z výletů, společných snídaní a další. Bylo jasné, že jsou akční, skvělí, mají spoustu zájmů. Také vynikající paní učitelku Věru Pokornou, která ty zájmy dovede rozvíjet a má dobré nápady. Bylo to pěkné setkání, bylo nám dobře, sejdeme se zas (pozvali nás na kuželky, tak už abychom začali trénovat ….)

Je to začátek přátelství? Na viděnou. Zapsala a o skvělé pocity se podělila Helena Voctářová