Dopadlo to výborně! Oslavujeme 30. výročí založení svazu

  •  

Ve čtvrtek 5. března se v teplickém obchodním centru Fontána uskutečnila vernisáž výstavy pod názvem „Umíme zastavit čas“.

Výstavu pořádá teplická základní organizace SPCCH k 30. výročí založení svazu. Snímky jsou dílem členů fotokroužku základní organizace. Kmotrou foto výstavy se stala teplická radní Věra Říha.

Někteří návštěvníci, kteří vcházeli do výstavní síně, si možná v duchu říkali, co asi nejčastěji fotí ti dříve narození? Hlavně svoje vnoučata?  Labutě v Zámecké zahradě?  Omyl!  Vystavené fotografie zachycují všední život lidí, zvířat, přírody… i okamžiky, které se už nikdy nebudou opakovat. Přesně podle názvu výstavy Umíme zastavit čas!

Kmotra výstavy Věra Říha poděkovala všem členům fotokroužku, s uznáním si prohlížela fotografie a nešetřila pochvalnými komentáři. Nejvíce na ni zapůsobil snímek kmenu stromu, jehož letokruhy tvoří ozdobné srdíčko. Autorem fotografie je Aleš Kleprlík. Náš předseda organizace Josef Obršál zase postál nad snímkem, kde je vyfocený s obrovským hřibem. Tím na sebe prozradil, že je zdatný houbař. Přítomné především okouzlovaly portréty nejrůznějších lidí.

Dlužno dodat, že ve výstavní síni panovala úžasná přívětivá atmosféra. Ale to nebylo vše. Když zazněla kytara a mandolíny v rukou Oldy Holuba, Tondy Brumly a Pavla Matouše neboli Trio Špeluňka, začalo být veselo a návštěvníci se pustili do zpěvu. Mnozí měli co dělat, aby nezačali křepčit.

Takže…nejsme žádní staříci a stařenky! Umíme se vesele dívat na svět a budeme se dívat tak dlouho, dokud nám to čas dovolí!

Věra Lukášková

Foto: Zdena Večerníková, ZO SPCCH TEPLICE