Dobře plavat i zdravě chodit

ilustr. foto
  •  

Celý únor byl ve znamení „Přeplav svůj La Manche“. Senioři přeplavali pošesté v řadě kanál La Manche. Do plavecké štafety nově přibrali vnoučata. Téměř půl druhého tisíce plavců a přes čtyři tisíce zdolaných kilometrů. To jsou výsledky soutěže ve štafetovém plavání seniorů „Přeplavme svůj La Manche“, kterou vyhlásil projekt SenSen (Senzační senioři). V úžasných výkonech účastníky podporovala patronka projektu, dálková a zimní plavkyně Lucie Leišová.

Plaveckou štafetu „Přeplavme svůj La Manche“ vyhlásil letos SenSen už pošesté. V 26 týmech z 20 měst soutěžilo celkem 1 420 plavců, zdolali 4 104 kilometrů a pomyslný kanál La Manche přeplavali rovnou 121krát. Společně se seniory letos plavala i jejich vnoučata.

Zlato z plavecké štafety si už poněkolikáté odnesl Klub Aktiv z Českých Budějovic, 302 plavců společně uplavalo 1 706 kilometrů. Stříbrný skončil Klub seniorů z Rožnova pod Radhoštěm (739 km), bronz patří Klubu aktivních seniorů při DoRa Centru Plzeň (378 km). Uplavané kilometry se seniorským týmům započítávaly za měsíc únor.

„Jako každý rok jsme na čelním místě republikové tabulky. Přes to, že jsme poměrně malé město, vždy dosahujeme dobrého umístění.  Letos k tomu přispěl ozdravný pobyt v Sezimově Ústí, kde jsme v hotelu měli bazén po celý den a opravdu si to užívali,“ pochvaluje si úspěch spolku vedoucí Líba Žamberská. Lovosice obsadily celkově 6. místo. Plavců bylo 73 a uplavali 304,875 km. Nejlepší plavkyní byla Skopcová s 25,650 km a nejlepším plavcem  Procházka s 11,250 km. Průměr na osobu činil 4, 176 km.

Nouzový stav v Česku skončil a po dvou měsíční pauze se shromažďování více osob pomalu uvolňuje. Je potřeba se opět vrátit ke cvičení, přednáškám, výletům, malování a v neposlední řadě si opět zopakujeme, jak se naučit správně chodit.

Nácvik zdravé chůze s Úsměvem = zdraví

„Věřím, že i ti, co se bojí si přijít zacvičit si, přijdou zkusit, zda správně umí chodit. Ano, je to opravdu důležité, nejen pro páteř, ale pro celé tělo člověka. Přijďte i vy a vyzkoušejte, jaký je  rozdíl v chůzi, když si ji natrénujete, a budete sami překvapeni,“ slibuje L. Žamberská.

Pétanque bude možnost hrát již od června, hrát se celé léto a bude připraven i závěrečný turnaj o ceny. Připravují se i další akce. (hz)

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*