Do zahrady ČRo Sever se vrací Shakespeare

  •  

Festival nejen o Shakespearovi – Divadelní zahrada se po loňském mimořádně vydařeném prvním ročníku vrací předposlední týden letních prázdnin do romantické zahrady Českého rozhlasu Sever v Ústí nad Labem. Některá představení jsou již beznadějně vyprodána.

Jako kdyby Ústí nad Labem na svůj letní divadelní festival čekalo celé roky. Tak to na sklonku prázdnin v loňském roce vypadalo v zahradě Českého rozhlasu Sever. Po celý týden vyprodaná hlediště, krásné počasí a všeobecná spokojenost. První ročník se nadmíru povedl, a proto letos nastal čas na jeho pokračování. Činoherní studio v týdnu od 21. do 27. srpna opět odehraje všechny svoje inscenace Williama Shakespeara – představí všechny tři díly mocenské ságy Jindřich VI., postaví manéž pro Zkrocení zlé ženy a naposledy uvede veselohru Dva páni z Verony. Pro nejmenší diváky rozehraje poprvé venku také pohádkový příběh Ronja, dcera loupežníka.

„Divadelní festival pod širým nebem je součástí projektu Otevřená zahrada Českého rozhlasu Sever, který představuje rozhlas jinak, než prostým vysíláním. Náš areál se v posledních třech letech stal jedním z významných kulturních a společenských center ústeckého regionu. Program chceme dále rozvíjet. Na podzim jsme pro návštěvníky Wolfrumovy vily připravili koncerty vážné hudby,“ říká ředitel ČRo Sever Milan Knotek.

Zahrada Českého rozhlasu Sever náleží k Wolfrumově vile, pseudogotické stavbě patřící do roku 1945 továrníku Wolfrumovi a jeho rodině. Nachází se v těsné blízkosti centra města, na kopci v ulici Na Schodech. Vila i s pozemkem byla po válce zkonfiskována státem a od té doby v ní sídlí pobočka redakce Českého rozhlasu, která je i spolupořadatelem festivalu. Lesopark se zahradou k ní náležící je dodnes ve výborném stavu a poskytuje tak jedinečné prostředí pro konání kulturních akcí.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*