Do očkování se zapojí i praktičtí lékaři

Foto: KZ
  •  

Krajský vakcinační tým v čele s hejtmanem Janem Schillerem navštívil očkovací centra v kraji a zhodnotil dosavadní průběh očkování v Ústeckém kraji.

„Vakcíny chodí podle plánů, ale množství je stále nedostatečné. Naštěstí ale už to, co se slíbí, to dostaneme,“ řekl hejtman Schiller s tím, že v kraji stále probíhá očkování seniorů nad 80 let a zdravotníků.

„S očkováním pokračujeme, podle toho jak nám chodí vakcíny. Jakmile přijede další dodávka, vyjede mobilní očkovací tým, který bude pokračovat s očkováním seniorů v domovech. A zároveň se už přeočkovává druhou dávkou,“ vysvětluje hejtman.

Zřízení mobilního očkovacího týmu je přínosem pro seniory. „Mobilní týmy v současné době obsluhují především zařízení pro seniory, ale do budoucna plánujeme zřídit mobilní tým, který bude jezdit i za imobilními seniory. Ale to čekáme až na dodávku vakcín firma AstraZeneca, která není tolik náročná na skladování.“

Hejtmanství počítá s tím, že s očkováním pomohou i praktici. „Se zapojením obvodních lékařů počítáme. Oni už jsou součástí našeho vakcinačního týmu, ale až bude dostatek vakcín. Tady platí to stejné, musíme mít k dispozici vakcíny, které lze uchovávat v běžné lednici,“ dodal hejtman.

Očkování seniorů praktickými lékaři kvituje i předsedkyně ústecké rady seniorů Květoslava Čelišová. „Senioři by byli rádi očkováni svými obvodními lékaři, protože jim důvěřují. Velká očkovací centra tolik důvěry nevzbuzují.“

Kromě teplické nemocnice navštívil krajský vakcinační tým i očkovací centra nemocnic v Bílině, Litvínově, Mostě, Chomutově, Žatci a v Lounech.