Do Litvínova na výstavy i na adventní trhy s programem

  •  

Litvínovský zámek Valdštejnů je přístupný veřejnosti po celý rok. Na mladší historickou dobu odkazuje expozice HISTORIE VÝROBY HRAČEK HUSCH vyráběných v Litvínově v letech 1925–1938. Tato výstava, která potrvá do konce roku, si zajisté získá především děti a mladší návštěvníky.

Stávající výstava byla doplněna o nové exponáty a velké elektrické kolejiště sestavené z železničních hraček HUSCH. Hračky zapůjčili sběratelé M. Smaha a M. Widenský. Aktuálně je v prostorách instalováno i několik výstav. Do konce prosince je prodloužená výstava LITVÍNOVSKÉ ZÁMECKÉ IMAGINÁRIUM DIVADLA BRATŘÍ FORMANŮ A JEJICH PŘÁTEL. Díky nápadům přátel bratří Formanů a jejich divadla se zámek Valdštejnů proměnil v kouzelný svět. Prostory zámku jsou pro svět imaginária jako stvořené. V každé místnosti se před návštěvníky otevírá úplně jiný svět. Střídá se maňáskové divadlo, les s bystřinou, herny plné dřevěných hraček, o pár metrů dál se ocitnete u moře.

Prohlídky výstavy Litvínovské zámecké imaginárium Divadla bratří Formanů a je- jich přátel: út-ne 9.00, 10.30, 13.00, 15.30 hodin. Vstupné: děti a studenti 30 Kč, důchodci 50 Kč, dospělí 90 Kč, rodinné vstupné 150 Kč.

V neposlední řadě stojí za prohlídku stálá expozice SOCH STANISLAVA HANZÍKA. Zajímavostí je, že se některé z jeho vystavovaných soch objevily v českém filmu Pupendo. Výstava PŘEHLÍDKA ŘEMESEL, NÁPADŮ, ZRUČNOSTI A VTIPU aneb Vánoce po celý rok nabízí od 16. listopadu nové tradiční i zcela netradiční vánoční dekorace.

Město Litvínov i letos pořádá po celou dobu adventu vánoční trhy na náměstí Míru, které jsou doplněné každodenním programem. V pondělí 28. listopadu netradičně rozsvítí vánoční strom obří loutka Mikuláše. Dalším velkým lákadlem bude vystoupení Anny K. v sobotu 10. prosince od 17.00 hodin.

ZÁMEK VALDŠTEJNŮ

  1. Mostecká čp. 1, 436 01 Litvínov

Tel. 603 151 600

Otevřeno celoročně: út–ne 9–12, 13–17 hod.

www.litvinov.cz