Do domovů pro seniory doputovala desinfekce od chemiček

  •  

Kvůli hrozbě nákazy koronavirem se do výroby desinfekčních prostředků a antibakteriálních gelů vrhly i české chemičky.

Ústecká Spolchemie darovala městu stovky litrů vysoce účinného dezinfekčního prostředku proti bakteriím i virům. A kromě desinfekce dodala Spolchemie městu i dezinfekční gely.

Velké množství gelů vyrobila a darovala Ústí i chemička v Lovosicích. „Gely jsou určeny pro klienty a pracovníky domovů seniorů a dalších organizací. V této těžké situaci se zvedla ohromná vlna solidarity, která nám pomáhá poskytovat nezbytné ochranné pomůcky a dezinfekci,“ řekl ústecký primátor Petr Nedvědický.

Dalších dvacet tisíc litrů lihového dezinfekčního prostředku AntiCovid dodala Ústeckému kraji pro jejich příspěvkové organizace i firma Enaspol z Velvět na Teplicku. „Od Enaspolu jsme objednali desinfekce na mytí rukou. Kromě domů pro seniory to dostaly i dětské domovy a další zařízení,“ přiblížil hejtman kraje Oldřich Bubeníček.

Pomoc jde i od ústecké univerzity. Pracovníci Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně předali záchranářům desinfekci na ruce vyrobenou ze zásob v laboratořích. Teď jim ale chybí suroviny, především líh. „Ten tvoří největší objem směsi, proto, kdyby ho někdo mohl darovat, tak to rozhodně uvítáme,“ říká proděkanka přírodovědecké fakulty Michaela Liegertová.

Fakultě se hlásí sponzoři a nyní se jim podařilo sehnat 40 litrů. Tato várka jde přes dobrovolníky k obvodním lékařům do Mostu a Teplic. Kromě lékařů mají o desinfekci zájem i sociální služby nebo dětské domovy.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*